دوربین اسپییدام هایک ویژن مدل DS-2DF8236IX-AELW یک دوربین چرخشی با تکنولوژی تحت شبکه است. این دوربین از دسته دوربین های مدار بسته تحت شبکه هوشمند است که با رزولوشن ۲ مگاپیکسلی خود می تواند تصاویری با کیفیت مناسب ارائه دهد. میزان حساسیت نوری در این دوربین مداربسته برابر با ۰/۰۰۰۲ لوکس است.

این دوربین دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و زوم کردن در یک زاویه خاص از راه دور است. با بهره مندی از استاندارد های جهانی IP67 و IK10 این دوربین در برابر نفوذ آب، گرد و غبار و همچنین ضربه اجسام سخت مقاوم بوده در نتیجه جهت نصب در محیط های خارجی نیز کاربرد دارد. لنز مورد استفاده در آن از نوع وریفوکال با فاصله کانونی ۲۰۵-۵/۷ میلی متر است.

دارای قابلیت دید درشب IR با برد ۲۰۰ متر است، دوربین های دید در شب با استفاده از امواج مادون قرمز امکان رویت تصاویر در شب یا در محیط های بدون نور را میسر می سازند. با استفاده از قابلیت (WDR (120db اختلاف سطح نور را در محیط های با کنتراست بالا و یا محیط هایی که نور مستقیما به لنز دوربین می تابد برطرف کرده و از تاریک شدن تصویر جلوگیری می کند.

این دوربین دارای قابلیت های دیگری نظیر زوم اپتیکال ۳۶x، تعقیب هوشمند Smart Tracking، تشخیص هوشمند Smart Detection، فشرده سازی H.265+/H.265 و … است. نکته بسیار مهم در مورد این دوربین وجود الگوریتم های تعقیب هوشمند Auto-tracking بر اساس هوش مصنوعی هایک ویژن (Deep-learning) در آن است که برای اهداف حفاظتی محیطی مورد استفاده قرار می گیرد.